Świat filmu, recenzje, opisy, wydarzenia - zapraszam na stronę dla miłośników X Muzy!
poniedziałek, 29 stycznia 2018

Na ten tydzień Bono i spółka prosto z nowej płyty. Udanych dni!


16:48, michal.broniszewski , Dziennik
Link Komentarze (3) »

"Kształt Wody". Tak. Czekam na ten film.


16:15, michal.broniszewski , Wydarzenia
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 28 stycznia 2018

Za mną już pierwszy sezon tego serialu. Kawał dobrej roboty i pojedynek aktorski na wysokim poziomie pomiędzy Paulem Giamattim i Damianem Lewisem. Ruszam dalej.


23:59, michal.broniszewski , Dziennik
Link Dodaj komentarz »
sobota, 27 stycznia 2018

My tu gadu, gadu, a Bruce Willis ponownie pojawi się na wielkim ekranie w "Życzeniu Śmierci". Zobaczcie zwiastun.


22:36, michal.broniszewski , Wydarzenia
Link Dodaj komentarz »
piątek, 26 stycznia 2018

reż. Michał Rogalski

Producenci świetnej "Ostatniej Rodziny" tym razem wzięli na warsztat komedię. Dodajmy od razu - niekoniecznie romantyczną.

Film o dość osobliwym tytule "Gotowi na wszystko.Exterminator" to właściwie historia czterech muzyków, którzy kiedyś tworzyli fajny i zgrany band, ale życie jak to życie, płata różne figle, także te mniej miłe. Pojawiły się konflikty i zamiast dalszym muzykowaniem Panowie zajęli się w życiu czymś zupełnie innym, niespecjalnie ze sobą rozmawiając. Po latach pojawia się jednak propozycja trudna do odrzucenia. Lider zespołu, Marcyś (dobry Domagała) zgadza się na propozycję Pani Burmistrz (Kluźniak) na to, by reaktywować zespół na potrzeby miejskich imprez. Kuszącym elementem jest oczywiście unijna dotacja. Jest tylko jeden szczegół, Panowie nie będą mogli na tych koncertach grać swojego, metalowego repertuaru, a trochę inne przeboje.

Obraz Michała Rogalskiego to przede wszystkim kino o męskiej przyjaźni, wystawianej na próby, ale silnej i trwającej lata. Ważnym elementem tej całej układanki jest oczywiście muzyka polska, której tu naprawdę sporo, od kawałków TSA po Mafię.

Z pewnością daje radę męska część obsady - Domagała, Rogucki, Czeczot i Żurawski. Słabiej niestety Panie - Więdłocha i krzykliwa, męcząca Hamkało. Scenariusz ma troszkę dziur, a całości jak dla mnie zabrakło jednak odpowiedniego tempa i spójności. Film miewa zabawne momenty, ale całościowo mnie do siebie jednak nie przekonał.

Taka trójka, lekko naciągnięta, z plusem za rolę Czeczota, w moim przekonaniu jednego z lepszych aktorów w kraju, wciąż niewykorzystywanego do końca i niedocenianego.

Moja ocena: 3,5

15:51, michal.broniszewski , Recenzje Kino
Link Dodaj komentarz »

Tom Cruise szaleje na planie "M:I6" a przy okazji zdradza fanom tytuł kolejnej odsłony, który będzie brzmiał "Fallout". Czekacie?

Tagi: Tom Cruise
14:11, michal.broniszewski , Wydarzenia
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 25 stycznia 2018

reż. Woody Allen


Dawno nie byłem tu z żadną recenzją. Ostatnio ogrom pracy przytłoczył mnie trochę i zdecydowanie zaniedbałem się z pisaniem. A wbrew pozorom parę tytułów udało mi się w ostatnim czasie obejrzeć. Głównie były to polskie produkcje i animacje, ale wciąż. Zaległości się nazbierały. Zacznę jednak od ostatniego Allena.

"Na karuzeli życia" weszło do polskich kin na początku grudnia. I z pewnością, który to już ostatnio raz, nie jest to najwybitniejsze dokonanie mistrza z Nowego Jorku. Allen aktualnie zmaga się ze skandalami, ale regularnie co roku dostarcza nam kolejny reżyserski projekt, w którym pojawia się sporo aktorskich gwiazd.

Woody zabiera nas tym razem na Coney Island, w lata 50-te. To tam mieszka podupadła aktorka, a obecnie żona Humpty'ego- operatora karuzeli, Ginny (dobra Kate Winslet). Zmęczona życiem i niezbyt stabilna emocjonalnie Ginny nawiązuje romans z przystojnym ratownikiem (Justin Timberlake), narratorem całej historii. Oczywiście jak łatwo się domyśleć, sprawy mocno się komplikują, w całym tym układzie pojawi się jeszcze córka  Humpty'ego (Juno Temple), która zawróci w głowie naszemu ratownikowi, a każdy z bohaterów będzie się kierował mocno egoistycznymi pobudkami.

To co dla Allena charakterystyczne, oczywiście tu spotykamy. Kąśliwe dialogi, sporo, naprawdę sporo gadanych scen i niestety tym razem, dość mocno nierówne. Na plus zapisuję zdjęcia niezawodnego Vittorio Storaro, role Winslet i Temple, na minus trochę zbyt jednowymiarowych Timberlake'a i Belushiego.

Czy jednak w "Na karuzeli życia" odnajdziemy coś świeżego, nowego u Allena? Nieszczególnie. Raczej to kolejny, dość przeciętny w sumie film w jego dorobku, który ogląda się nieźle, ale do poziomu najlepszych produkcji z filmografii legendarnego reżysera daleko.

Moja ocena: 3

"Czerwona Jaskółka" zapowiada się na kolejne wcielenie aktorskie Jennifer Lawrence. Film trafi do polskich kin na początku marca.


15:34, michal.broniszewski , Wydarzenia
Link Dodaj komentarz »
środa, 24 stycznia 2018

Co myślicie o pierwszym zwiastunie ostatniej odsłony sagi "Pitbull". Tym razem za kamerą stanie Władysław Pasikowski, a przed kamerą mamy kilka znaczących powrotów.


15:35, michal.broniszewski , Wydarzenia
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 23 stycznia 2018

Ale wielkim sentymentem darzę poprzedniego "Kickboxera" więc z tego też powodu obejrzę ten nowy projekt. JCVD zbotoksowany jak nie wiem, jednak to w końcu JCVD.


Tagi: dvd
16:09, michal.broniszewski , Recenzje Kino
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3
| < Styczeń 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Zakładki:
Lista Przebojów z Ekranu
Polecane stronki
Recenzje
Skala Ocen
Specjalistka od Szablonówweb counter