Świat filmu, recenzje, opisy, wydarzenia - zapraszam na stronę dla miłośników X Muzy!
niedziela, 25 marca 2018

Ten Pan ma głos, a kawałek "Leave a Light On" podbija listy przebojów na całym świecie czemu wcale się nie dziwię. Ja jutro zaczynam tydzień urodzinami (może lepiej nie będę tylko zdradzał którymi :)) wiec muszą to być po prostu fantastyczne dni, których i Wam serdecznie życzę!


21:16, michal.broniszewski , Dziennik
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 22 marca 2018

Harrison Ford przywdzieje strój Indiany Jonesa po raz piąty. Mam spore wątpliwości co do ciągnięcia tej serii, ale z drugiej strony kto Panom zabroni? Spielberg zaplanował już nawet kinową premierę na lipiec 2020, a film z pewnością nieźle zarobi.

niedziela, 18 marca 2018

Bez cienia wątpliwości - ten film złamie co najmniej kilka rekordów. Za 39 dni w kinach przekonamy się jak wyszło to nowe widowisko ze stajni Marvela i Disneya.


środa, 14 marca 2018

"Zbrodnie Grindewalda" czyli Johnny Depp szaleje. W kinach w listopadzie.


13:43, michal.broniszewski , Wydarzenia
Link Komentarze (2) »
wtorek, 13 marca 2018

Tak, tak. Ci co mnie znają, wiedzą, że boję się horrorów, w ogóle generalnie za nimi nie przepadam.. Ale w przyszłym tygodniu postanowiłem, że trzeba się przemóc. W końcu płytka dvd z "To" już od ładnych paru dni czeka na uruchomienie. Chyba warto, prawda?


Tagi: dvd
16:34, michal.broniszewski , Dziennik
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 12 marca 2018

reż. John Madden

Jessica Chastain bardzo dobrą aktorką jest i basta. Właściwie nawet mógłbym powiedzieć, że z każdym kolejnym filmem, w którym występuje przekonuje mnie do siebie jeszcze mocniej.

"Sama Przeciw Wszystkim" Johna Maddena to przykład produkcji niesłychanie silnie opartej na głównej bohaterce. Chastain wciela się tu w postać Elizabeth Sloane - jednej z najskuteczniejszych i jednocześnie najbardziej opłacanych lobbystek w Waszyngtonie. Zmęczona życiem, całkowicie oddana swojej pracy Elizabeth jest perfekcjonistką i nie akceptuje żadnych błędów - ani u siebie, ani u swoich współpracowników. Gdy na stole pojawia się sprawa ustawy związanej z amerykańskimi producentami broni - szybko stanie się jasne, że to właśnie będzie najtrudniejszy pojedynek w karierze Sloane. Pojedynek, w którym będzie musiała poświęcić wiele.

Madden umiejętnie utrzymuje widza w sporym napięciu, przez ponad dwie godziny projekcji. Mimo kilku scenariuszowych fałszywek i słabszych momentów płynnie prowadzi fabułę i bardzo mocno stawia na swoich bohaterów. Oczywiście daje to spore pole do popisu aktorom - bryluje Chastain, która daje prawdziwy koncert gry, ale warto zwrócić uwagę na interesujący drugi plan z Markiem Strongiem, Michaelem Stuhlbargiem, Allison Pill oraz Gugu Mbatha-Raw na czele.

Ode mnie "Sama Przeciw Wszystkim" otrzyma zasłużoną czwórkę z plusem w sześciostopniowej skali. To interesujące spojrzenie na zakulisowe rozgrywki na najwyższych szczeblach, ale też ciekawy portret skomplikowanej kobiety.

Moja ocena: 4,5

16:51, michal.broniszewski , Recenzje Kino
Link Komentarze (1) »

Ostatnio Panowie pojawili się w polskiej wersji Saturday Night Live i jakoś tak w kolejnych dniach słuchałem dość dużej ilości kawałków z różnych płyt. Ale mój numer jeden to wciąż ten utwór. Udanego tygodnia!


15:16, michal.broniszewski , Dziennik
Link Dodaj komentarz »
sobota, 10 marca 2018

"House of Cards" powraca z ostatnim sezonem. Bez Francisa. Wszystkie Światła na Panią Prezydent.


Tagi: seriale
08:47, michal.broniszewski , Wydarzenia
Link Komentarze (1) »
czwartek, 01 marca 2018

Taki będzie oficjalny tytuł nowego filmu Quentina Tarantino. A do obsady dołączył właśnie Brad Pitt. I jak tu nie czekać na ten projekt?


11:10, michal.broniszewski , Wydarzenia
Link Komentarze (1) »
| < Marzec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Zakładki:
Lista Przebojów z Ekranu
Polecane stronki
Recenzje
Skala Ocen
Specjalistka od Szablonówweb counter