Świat filmu, recenzje, opisy, wydarzenia - zapraszam na stronę dla miłośników X Muzy!
wtorek, 31 października 2017

Ja już w Los Angeles. Dzieje się. A tymczasem od tej piosenki za nic nie mogę się uwolnić. Udanego tygodnia!


14:55, michal.broniszewski , Dziennik
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 29 października 2017

"Disaster Artist" w styczniu w kinach w całej Polsce. Franco - James i Dave oraz Seth Rogen gwarantują odpowiedni poziom zabawy. Bardzo chcę obejrzęć ten film.


22:26, michal.broniszewski , Wydarzenia
Link Komentarze (2) »
piątek, 27 października 2017

Bardzo amerykański będzie to film. Zapowiada się solidnie no i Miles Teller, który ewidentnie ma coś do udowodnienia Hollywood i jest w tym bardzo konsekwentny.


23:53, michal.broniszewski , Wydarzenia
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 26 października 2017

Zapowiada się mocne, sensacyjne kino. A Gerard Butler konkretnie przypakował do tej roli. "Den of Thieves" trafi do kin w Stanach w styczniu przyszłego roku.


23:04, michal.broniszewski , Wydarzenia
Link Dodaj komentarz »

Patryk Vega dopiero co rozbił boxofficowy bank "Botoksem" a już jest na planie kolejnego filmu - "Kobiety mafii". Obsada dziwnie znajoma - Stramowski, Oświeciński, Linda,Fabijański. Premiera w lutym przyszłego roku.


środa, 25 października 2017

Nowe "Jumanji" oparte jest przede wszystkim na fenomenie osoby The Rocka. Ciekawe jak ta nowa wersja poradzi sobie w kinach na całym świecie.


Tagi: The Rock
23:20, michal.broniszewski , Wydarzenia
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 24 października 2017

Margot rzeczywiście mocno wystylizowana na Tonyę. A historia tej łyżwiarki to absolutnie gotowy materiał na film. Dlatego mocno czekam jaki ekranowy efekt otrzymamy.


16:11, michal.broniszewski , Wydarzenia
Link Dodaj komentarz »

"Nić Widmo" ma być ostatnim filmem w karierze Daniela Day-Lewisa. Jeden z największych aktorów w historii kina wydaje się być po raz kolejny oczywistym kandydatem do Oscara. Swoją drogą ukłony dla dystrybutora za odwagę przy polskim tytule.


15:08, michal.broniszewski , Wydarzenia
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 23 października 2017

Ucho Prezesa  sezon 1

produkcja: Robert Górski,Mikołaj Cieślak,Tadeusz Śliwa,Marcin Dec

Robert Górski, lider Kabaretu Moralnego Niepokoju, wymyślił serial będący w polskiej rzeczywistości czymś nowym. "Ucho Prezesa" stanowi niezwykle udane połączenie komediowej produkcji, z wyraźnym i charakterystycznym kabaretowym stylem Górskiego i jego kompanów, z kąśliwym komentarzem do trwających już dwa lata rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Tak, tak, przenosimy się do tego słynnego gabinetu z Nowogrodzkiej, gdzie mieści się siedziba partii rządzącej i skąd Jarosław Kaczyński steruje tym co się dzieje w naszym kraju, dyktując warunki i narzucając swoją wolę premier Beacie Szydło oraz wszystkim ministrom i ludziom PiS-u.

Przyznać trzeba, że Górski wyjątkowo trafnie parodiuje samego Prezesa, wysuwając na pierwszy plan odpowiednie detale, tak charakterystyczne przecież dla Kaczyńskiego. Świetny jest Mikołaj Cieślak odtwarzający postać Ministra Błaszczaka, stojącego zawsze przy boku Prezesa. Zresztą prawie każdy z aktorów pojawiający się choć na chwilę w "Uchu" został bardzo dobrze dobrany i znakomicie poradził sobie w swojej roli.

Humoru mamy tu sporo i wiele znajomych z politycznego świata twarzy - jest oczywiście Prezydent Duda, cały sezon nieskutecznie czekający na audiencję u Prezesa, jest Jacek Kurski broniący swojego stanowiska w Telewizji Polskiej, jest Antoni Macierewicz walczący o Misiewicza, jest Ojciec Rydzyk wciąż myślący o nowych biznesach. I cała masa innych. Z tego co mi wiadomo wielu członków rządu regularnie ogląda serial Górskiego i wcale nie ocenia go krytycznie.

Żeby nie było mamy też obśmianych liderów opozycji - z Ryszardem Petru i Grzegorzem Schetyną na czele (światła na Tomasza Sapryka grającego tego drugiego). A i tak wszystko kontroluje przecież niezniszczalna Pani Basia z sekretariatu Prezesa, skrupulatnie odnotowująca kto i o której przyszedł na rozmowę, a o której z niej wyszedł.

Sporo zabawy, ale też i jakże trafne obserwacje o naszej aktualnej rzeczywistości. Oczywiście by w pełni odebrać ten serial, odczytać wszystkie smaczki, prztyczki i niuanse, trzeba choć w średnim stopniu śledzić to co dzieje się/działo się w ostatniej polityce teraz i na przestrzeni ostatnich 24 miesięcy. Dlatego warto zrobić sobie mały update przed rozpoczęciem oglądania.

Polecam - to naprawdę dobra robota. I pamiętajmy - śmiech to najlepsze lekarstwo na wszystko.

Tagi: seriale
15:42, michal.broniszewski , Recenzje Seriale
Link Dodaj komentarz »

Nowy Sam Smith. Jego kolejny album już za parę chwil w sklepach, a singiel promujący tą płytę cieszy się olbrzymim zainteresowaniem.


11:45, michal.broniszewski , Dziennik
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4
| < Październik 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zakładki:
Lista Przebojów z Ekranu
Polecane stronki
Recenzje
Skala Ocen
Specjalistka od Szablonówweb counter