Świat filmu, recenzje, opisy, wydarzenia - zapraszam na stronę dla miłośników X Muzy!
piątek, 04 maja 2018

Ten trailer robi wrażenie. Jako, że jestem wiernym fanem Robin Hooda, zapisuję sobie listopadową datę w kalendarzu jako punkt obowiązkowy.


Tagi: jamie foxx
13:47, michal.broniszewski , Wydarzenia
Link Komentarze (11) »
niedziela, 29 kwietnia 2018

Oprócz kolejnych albumów, koncertów i serialowych produkcji ("Shades of Blue") Jennifer Lopez nie rezygnuje z występów w kinowych projektach. Właśnie pojawił się plakat do "Second Act" - kolejnego tytułu komediowego, który pojawi się w kinach od listopada.


07:16, michal.broniszewski , Wydarzenia
Link Komentarze (2) »
piątek, 27 kwietnia 2018

Jaram się bardzo tym filmem. Venom był od zawsze jednym z moich komiksowych faworytów. Obsadzenie w jego roli Toma to słuszna decyzja, a trailer główny potwierdza ogromny potencjał tej produkcji.


Tagi: Tom Hardy
16:25, michal.broniszewski , Wydarzenia
Link Komentarze (2) »
wtorek, 24 kwietnia 2018

Nowa produkcja dla familijnej widowni "Piotruś Królik" ma bardzo ciekawy soundtrack. Znaleźć tam można między innymi "Rather Be" w wersji Pana Marca. Udanego tygodnia!


16:23, michal.broniszewski , Dziennik
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 22 kwietnia 2018

"Wojna bez granic" jest szykowana przez Disneya jako kolejna produkcja, która ma złamać wszelkie rekordy boxofficowe. Czy to się sprawdzi? Wszystko na to wskazuje. Ja jestem podekscytowany premierą i to bardzo.


piątek, 20 kwietnia 2018

reż. John Krasinski

"Ciche Miejsce" Johna Krasinskiego już po zwiastunie naprawdę obiecywało wiele. Poszedłem więc do kina, choć na horrory na dużej sali decyduję się naprawdę rzadko, ale tu musiałem zrobić wyjątek. Nie zawiodłem się ani przez sekundę.

Krasinski prostymi środkami, przy niewielkim budżecie, stworzył niesamowity film - trzymający w napięciu od pierwszego kadru, wzbudzający nie tylko strach, ale i szereg innych najważniejszych emocji, koncentrujący się na jednej rodzinie walczącej o przetrwanie po apokalipsie.

Krasinski nie silił się tu na budowanie efektownego widowiska. Postawił na skromność, a przede wszystkim na pomysł, który sprawdził się doskonale. W centrum wydarzeń się jest rodzina Abbotów. Poznajemy świat, w którym każdy dzień jest walką o przeżycie. O kulisach tego co się stało wcześniej wiemy mało - to właściwie jest jedynie zasygnalizowane. John Krasinski najbardziej zainteresowany jest bieżącą chwilą. A ta ma się tak, że bohaterowie muszą funkcjonować w kompletnej ciszy - każdy głośniejszy dźwięk jest impulsem do ataku dla przerażających stworów, które w ciągu kilku sekund zabijają kolejne ofiary. W tych warunkach ciężko o normalne funkcjonowanie, ale Abbotowie starają się chronić swoje dzieci i zapewnić im przynajmniej pozory życie sprzed kilkuset dni.

Zabieg reżysera procentuje na wielu frontach - "Ciche Miejsce" to rasowy thriller grozy, ale też przejmujące kino o relacjach pomiędzy rodzicami a dziećmi, dodatkowo pobudzanej przez dramatyczne okoliczności i pojawiające się co rusz przeszkody (choćby ciąża Evelyn - jak urodzić dziecko w świecie, w którym nie można wydawać dżwięków, czy manewr z gwoździem).

Jestem pełen podziwu dla fachu i odwagi Krasinskiego - jest on tu reżyserem, scenarzystą, odtwórcą głównej roli. Świetnie wspiera go Emily Blunt, prywatnie również żona Johna. Dla mnie jako ojca trzech córek, był to też film pełen trudnych momentów - na przykład scenę na moście, przeżyłem bardzo.

Polecam "Ciche Miejsce" - to naprawdę wysoka jakość i gwarantowany efekt.

Moja ocena: 5

16:21, michal.broniszewski , Recenzje Kino
Link Komentarze (1) »

"Tully" w polskich kinach w maju. To kolejne różnorodne aktorskie wcielenie Charlize Theron.


12:23, michal.broniszewski , Wydarzenia
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 19 kwietnia 2018

reż. Władysław Pasikowski

Po biznesowym rozstaniu Panów Stępnia i Vegi ten pierwszy zachował prawa do serii "Pitbull". Wiadomo było, że tylko kwestią czasu będzie kolejny film z tej serii, którego nie wyreżyseruje już Patryk Vega.

Emil Stępień namówił do współpracy twórcę "Psów" i "Jacka Stronga" Władysława Pasikowskiego, w obsadzie filmu mamy wielkie powroty - Dorociński,Mohr, Stroiński, a resztę uzupełniają Pazura,Woronowicz i żona Pana producenta czyli Dorota "Doda" Rabczewska.

"Ostatni Pies" chcąc nie chcąc był/jest oczywiście porównywany do "Kobiet Mafii" Vegi obecnej w kinach trzy tygodnie wcześniej. Frekwencyjnie Vega pokonał Pasikowskiego zdecydowanie, ale "Ostatni Pies" jest dużo lepszą produkcją. Choć wciąż pełną niedoskonałości.

Siłą tego filmu z pewnością jest Dorociński jako "Despero", który ewidentnie stęsknił się za swoim bohaterem. Niezłe są -kreacje drugoplanowe Stroińskiego, Woronowicza i Czarka Pazura. Rozczarowuje Doda - zdecydowanie powinna poświęcić się karierze muzycznej.

Pasikowski nakręcił film w swoim stylu - z twardymi, męskimi dialogami, ze sporą dawką bójek i strzelanin, z podkreśleniem, że zasady są w życiu najważniejsze. Zabrakło mi humoru, reżyser już tradycyjnie balansuje raczej na granicy pastiszu niż rozśmieszania widza, zabrakło lekkości i przysłowiowej iskry.

W przeciwieństwie do "Kobiet Mafii" ta produkcja ma przynajmniej fabułę, rozwój wypadków, sensowne relacje pomiędzy bohaterami. Sposób opowiadania Pasikowskiego jest już mimo wszystko trochę nieadekwatny do obecnych trendów w kinie, staromodny wręcz. To zbyt często biło z ekranu podczas seansu "Ostatniego Psa".

Podsumowując wystawiam trójkę - nie ma tu żadnych rewelacji, często jest nawet lekki zawód. Ale te wszystkie pozytywne aspekty, które wymieniłem wcześniej powodują, że ocena jest moim zdaniem odpowiednia.

Moja ocena: 3

Druga część akcyjniaka z Denzelem coraz bliżej. Zwiastun prezentuje się naprawdę mocno.


20:51, michal.broniszewski , Wydarzenia
Link Dodaj komentarz »
środa, 18 kwietnia 2018

Czy są tu jacyś fani dinozaurów? Też nie możecie się doczekać?


17:43, michal.broniszewski , Wydarzenia
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 689
| < Maj 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Zakładki:
Lista Przebojów z Ekranu
Polecane stronki
Recenzje
Skala Ocen
Specjalistka od Szablonówweb counter