Świat filmu, recenzje, opisy, wydarzenia - zapraszam na stronę dla miłośników X Muzy!
Blog > Komentarze do wpisu

Kong:Wyspa Czaszki (Kong:Skull Island)

reż. Jordan Vogt-Roberts

Jako blockbuster film "Kong" sprawdza się naprawdę wdzięcznie. Przez dwie godziny dostarcza masę akcji, niezłą dawkę humoru i trochę napięcia.

Poczepiałbym się trochę warstwy realizacyjnej oraz scenariusza, który niestety zbyt często wymykał się twórcom spod kontroli a poza tym nie dał zbyt wiele szans do pogrania największym gwiazdom tej produkcji czyli Brie Larson i Tomowi Hiddlestonowi. Ale nawet mimo tych dość znaczących minusów obraz Jordana Vogt-Robertsa ogląda się dobrze.

Spora w tym zasługa odpowiedniego wyważenia efektów specjalnych w postaci na przykład trwającego kilka minut pojedynku Konga z wielkim jaszczurem i koncentracji na losach bohaterów. Drugi plan robi tu swoją robotę - Samuel L.Jackson jako uzależniony od wojny amerykański wojak, czy John C.Reilly jako Hank Marlow od lat mieszkający na tajemniczej wyspie dają radę i sprawiają, że można się zarówno pośmiać jak i przerazić.

Fabuła do najbardziej skomplikowanych w historii kina z pewnością nie należy - grupa badaczy z pomocą wprawionego w bojach oddziału żołnierzy udaje się na tajemniczą wyspę, by zbadać "to" co się wg badań i różnych teorii na niej znajduje. Reszty domyśleć się nie trudno - do akcji wkracza nie tylko Kong, ale i cały szereg niespecjalnie sympatycznych stworów zamieszkujących wyspę, a co za tym idzie nasi bohaterowie co rusz będą w sporym niebezpieczeństwie.

Przyznaję trójkę z plusem z uwagą, że na wakacyjny czas "Kong:Wyspa Czaszki" to naprawdę dobrana propozycja.

Moja ocena: 3,5

wtorek, 17 lipca 2018, michal.broniszewski

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Natliia, *.ipv4.supernova.orange.pl
2018/07/18 10:27:41
w pełni się z tobą zgadzam, film był ok w sam raz na letni wypad do kina :)
-
Gość: Mariaa, *.ipv4.supernova.orange.pl
2018/07/19 12:53:36
Mi się bardzo podobał, jeden z lepszych jakie kiedykolwiek widziałam :)
-
kapinorm
2018/11/28 10:19:28
Właśnie takie filmy przygodowe z tajemnicami lubie tak samo jak indiana jones też był bardzo fajnym filmem. Powiem szczerze że dawno już takiego filmu w kinie nie było.web counter