Świat filmu, recenzje, opisy, wydarzenia - zapraszam na stronę dla miłośników X Muzy!
Blog > Komentarze do wpisu

Pitbull.Ostatni Pies

reż. Władysław Pasikowski

Po biznesowym rozstaniu Panów Stępnia i Vegi ten pierwszy zachował prawa do serii "Pitbull". Wiadomo było, że tylko kwestią czasu będzie kolejny film z tej serii, którego nie wyreżyseruje już Patryk Vega.

Emil Stępień namówił do współpracy twórcę "Psów" i "Jacka Stronga" Władysława Pasikowskiego, w obsadzie filmu mamy wielkie powroty - Dorociński,Mohr, Stroiński, a resztę uzupełniają Pazura,Woronowicz i żona Pana producenta czyli Dorota "Doda" Rabczewska.

"Ostatni Pies" chcąc nie chcąc był/jest oczywiście porównywany do "Kobiet Mafii" Vegi obecnej w kinach trzy tygodnie wcześniej. Frekwencyjnie Vega pokonał Pasikowskiego zdecydowanie, ale "Ostatni Pies" jest dużo lepszą produkcją. Choć wciąż pełną niedoskonałości.

Siłą tego filmu z pewnością jest Dorociński jako "Despero", który ewidentnie stęsknił się za swoim bohaterem. Niezłe są -kreacje drugoplanowe Stroińskiego, Woronowicza i Czarka Pazura. Rozczarowuje Doda - zdecydowanie powinna poświęcić się karierze muzycznej.

Pasikowski nakręcił film w swoim stylu - z twardymi, męskimi dialogami, ze sporą dawką bójek i strzelanin, z podkreśleniem, że zasady są w życiu najważniejsze. Zabrakło mi humoru, reżyser już tradycyjnie balansuje raczej na granicy pastiszu niż rozśmieszania widza, zabrakło lekkości i przysłowiowej iskry.

W przeciwieństwie do "Kobiet Mafii" ta produkcja ma przynajmniej fabułę, rozwój wypadków, sensowne relacje pomiędzy bohaterami. Sposób opowiadania Pasikowskiego jest już mimo wszystko trochę nieadekwatny do obecnych trendów w kinie, staromodny wręcz. To zbyt często biło z ekranu podczas seansu "Ostatniego Psa".

Podsumowując wystawiam trójkę - nie ma tu żadnych rewelacji, często jest nawet lekki zawód. Ale te wszystkie pozytywne aspekty, które wymieniłem wcześniej powodują, że ocena jest moim zdaniem odpowiednia.

Moja ocena: 3

czwartek, 19 kwietnia 2018, michal.broniszewski

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
jozef-kz
2018/04/23 11:55:20
Popieram, strasznie słaby ;(
-
jezyna_24
2018/04/24 10:18:22
A mi się podobał ;P
-
mariusz_kuch
2018/05/24 15:07:57
Mi również :Dweb counter