Świat filmu, recenzje, opisy, wydarzenia - zapraszam na stronę dla miłośników X Muzy!
Blog > Komentarze do wpisu

Barry Seal:Król Przemytu (American Made)

reż. Doug Liman

Doug Liman to dobry reżyser i specjalista od kina sensacyjnego. Tym razem połączył siły z wiecznie młodym Tomem Cruisem.

Film "American Made" to opowieść powstała na kanwie wielkiej popularności serialu "Narcos" i coraz większego zainteresowania widowni historiami dotyczącymi przemytników narkotyków, kolumbijskiej mafii, Pablo Escobara oraz jego ekipy.

Tu w centrum wydarzeń staje Barry Seal, to zresztą historia oparta dość mocno na prawdziwych losach tego człowiek. Barry to sympatyczny pilot amerykańskich linii lotniczych, który najpierw zaczął pracować dla CIA, w latach 80-tych, a potem trafił też na usługi narkotykowego kartelu z Medelin i co ciekawe doskonale udawało mu się łączyć te dwa światy. Dość szybko Seal rozwinął w swój interes i stał się milionerem, co jak łatwo przewidzieć w niedługim czasie zainteresowało również inne służby w Stanach. A jak wiadomo prowadzenie biznesów z Escobarem nie należało do najbezpieczniejszych na świecie, więc wkrótce życie naszego bohatera też znajdzie się w co najmniej lekkim niebezpieczeństwie.

Liman jest dość konsekwentny - buduje swój film na błyskawicznym tempie, zwrotach akcji, humorze i ciekawej formule. Nie sposób się na "American Made" nudzić ani przez chwilę.

Cruise profesjonalnie wykonuje swoją robotę, świetnie pasuje do roli i trzyma, co tu dużo gadać, cały film w ryzach. Brawa też dla drugiego planu - Domhnalla Gleesona i Sarah Wright.

Przyjemne, sprawnie nakręcone kino, które w świeżej formule spogląda na Stany Zjednoczone lat 80-tych i problemy, które wtedy trapiły tamtejsze władze.

Warto.

Moja ocena: 4,5

czwartek, 14 września 2017, michal.broniszewski
Tagi: Tom Cruise

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:web counter