Świat filmu, recenzje, opisy, wydarzenia - zapraszam na stronę dla miłośników X Muzy!
Blog > Komentarze do wpisu

Paranoja

reż. Robert Luketic

Sensacyjniak lekko nudnawy. I mocno przewidywalny. No ale przynajmniej mamy w obsadzie Amber Heard oraz Harrisona Forda rywalizującego z Gary Oldmanem.

Główną rolę gra jednak Liam Hemsworth, ten trochę mniej popularny brat Chrisa. Hemsworth wciela się w postać Adama Cassidy, młodego speca od technologii marzącego o wielkiej karierze i wielkich pieniądzach. Pewnego dnia trafia mu się życiowa szansa - trafia pod skrzydła milionera, właściciela potężnej korporacji technologicznej Nicholasa Wyatta (Oldman). Ten chce wykorzystać chłopaka do przejrzenia działań konkurencji, a konkretnie odwiecznego rywala z branży Jocka Goddarda (Ford). Adam ma tylko zabłysnąć na rozmowie wstępnej, zdobyć pracę u Goddarda i na bieżąco informować Wyatta o jego planach. Wszystko wydaje się nieźle zaplanowane. Nowy świat początkowo fascynuje Adama, tym bardziej, że jego serce zostało uwiedzione przez Emmę (Amber Heard) - atrakcyjną dyrektor marketingu z korporacji. Z czasem odkrywa jednak, że Wyatt i Goddard to wyjątkowo brutalni gracze, którzy nie cofną się przed niczym aby osiagnąć swoje cele. W dodatku w drzwiach Adama staje agent FBI (Josh "Sawyer" Holloway) od lat śledzący działalność obu magnatów. Sprawy zaczynają mocno się komplikować.

"Paranoja" to dla mnie taka naciągana trója. Ogląda się to dość sprawnie, ale ani na chwilę nie pozbyłem się wrażenia obcowania z tworem zbudowanym z oklepanych motywów, w wielu miejscach sztucznym, ze scenariuszem, któremu z pewnością przydałoby się trochę poprawek. Aktorzy spisują się nieźle, irytował mnie tylko Hemsworth, wg mnie człowiek raczej pozbawiony talentu, wstawiony tylko po to, by uszczęśliwić nastoletnie widzki.

Schematyczna ta historia, ale dająca się strawić. Dla Forda,Oldmana no i Amber można obejrzeć.

Moja ocena: 3

środa, 12 lutego 2014, michal.broniszewski

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:web counter