Świat filmu, recenzje, opisy, wydarzenia - zapraszam na stronę dla miłośników X Muzy!
Blog > Komentarze do wpisu

Świat według Barneya

reż. Richard J.Lewis


Za rolę w tym filmie Paul Giamatti zgarnął Złotego Globa, ale o samej produkcji było w naszym kraju dość cicho. A szkoda, bo film to całkiem zgrabny i fajnie zagrany, zarówno przez Giamattiego jak i Dustina Hoffmana, który błyszczy właściwie w każdej scenie, w jakiej się pojawia.

Adaptacja powieści Mordegai Richler przynosi nam historię Barneya Panofsky'ego. Poznajemy go kiedy pracuje jako producent telewizyjnego tasiemca. Niewiele go już w życiu cieszy, a każdy dzień zdaje się wyglądać tak samo. Barney zaczyna wspominać, a my wraz z nim przenosimy się do przeszłości bohatera. Zobaczymy jak poznał swoje trzy żony, od zawsze poszukiwał wielkiej i prawdziwej miłości, a także będziemy obserwować życiowe zakręty Barneya, których zdarzyło się wiele.

Film Lewisa, choć jest produkcją obyczajową, zawiera bardzo dużą dawkę humoru. Dramatyczne sytuacje jakie spotkają bohatera ukazane są jakby w krzywym zwierciadle, dzięki czemu cała historia jest znacznie bardziej przyswajalna dla widza. Giamatti rzeczywiście gra bardzo dobrze, to zresztą moim skromnym zdaniem jest piekielnie zdolny aktor, którego Hollywood w należyty sposób nie docenia. Wśród żeńskiej części obsady spotkamy m.in Rosamundę Pike i Minnie Driver.

Dobre kino, zdecydowanie warte uwagi.  

wtorek, 23 października 2012, michal.broniszewski

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:web counter